به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

اخبار

مراسم افتتاح یکی از بزرگ‌ترین مجموعه نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی شامل ۵۲۰ سامانه ۵ کیلوواتی در ۱۲۵ روستای محروم استان کرمان برگزار گردید.

مراسم افتتاح یکی از بزرگ‌ترین مجموعه نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی شامل ۵۲۰ سامانه ۵ کیلوواتی در ۱۲۵ روستای محروم استان کرمان برگزار گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا): امروز پنج‌شنبه 23 خردادماه سال ۹۸ با حضور استان‌دار استان کرمان، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، رییس مجمع نمایندگان استان کرمان، مدیرعامل بنیاد نیکوکاری ماه‌تاب‌سازان ایرانیان، فرماندار بردسیر، امام جمعه بردسیر، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان، مدیرعامل شرکت توزیع جنوب استان کرمان، نمایندگان سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) و جمعی از مدیران استانی مراسم افتتاح یکی از بزرگ‌ترین مجموعه نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی شامل ۵۲۰ سامانه ۵ کیلوواتی در ۱۲۵ روستای محروم استان کرمان برگزار شد.
در ابتدای مراسم افتتاحیه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان با بیان اینکه نگاه کمیته امداد به مددجویان توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار است افزود: توسعه نیروگاه های خورشیدی پشت بامی و زیرساخت های لازم آن علاوه بر اشتغالزایی، کسب درآمد پایدار هم برای ساکنین این مناطق فراهم کرده است.
در ادامه رئیس بنیاد نیکوکاری ماه تاب سازان ایرانیان بعنوان مجری پروژه نیروگاه های خورشیدی پشت بامی در جنوب کرمان توانمندسازی اقشار و خانواده های نیازمند در جهت استقلال اقتصادی-اجتماعی را از دستاوردهای این پروژه برشمرد و افزود این مجموعه‌ی نیروگاهی با همکاری مشترک کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی(ساتبا)، شرکت‌های توزیع نیروی برق جنوب و شمال کرمان، شرکت بنیاد نیکوکاری ماه‌تاب‌سازان ایرانیان در طول 90 روز به بهره‌برداری رسید و این همکاری برای احداث بیش از 1000 واحد دیگر ادامه خواهد یافت.
در ادامه مهندس زعفرانچی زاده معاون توسعه بخش غیردولتی سازمان ساتبا با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی با توسعه نیروگاه های پشت بامی رونق خاصی به این صنعت داده است ادامه داد تفاهم نامه ای با سازمان امور اراضی کشور به امضا رسیده است که بدون تغییر کاربری زمین های کشاورزی امکان احداث نیروگاه های کوچک امکان پذیر شود.
مهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی در ادامه آیین افتتاحیه 520 واحد نیروگاهی پشت بامی این پروژه را به دلیل ایجاد اشتغال و خودکفایی ساکنین مناطق محروم جنوب کرمان یکی از با ارزش ترین همکاری های سازمان خصوصی با آن نهاد برشمرد و اضافه کرد در آینده 600 واحد نیروگاهی دیگر نیز در شمال کرمان احداث خواهد شد.
وی افزود باوجود بیش از 300 روز آفتابی در سال در استان کرمان ایجاب می‌کند تا با استفاده از این ظرفیت و توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر خورشیدی پشت‌بامی تهدیدهایِ اقلیمی نظیر خشکسالی‌ها و کمبود منابع آبی را به فرصتِ جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، تامین معیشت روستاییان و کسب درآمد پایدار برای خانوارها تبدیل کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با احداث این مجموعه نیروگاه خورشیدی حدود 550 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده است.

دانلود فیلم خبر مراسم افتتاح

 کرمان 01

 کرمان 02

 کرمان 03  کرمان 04

    

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید