اخبار

احداث اولین کارخانه تبدیل زباله به انرژی

احداث اولین کارخانه تبدیل زباله به انرژی
شهردار منطقه 4 از احداث کارخانه تبدیل زباله به انرژی برای نخستین بار در کشور در این منطقه خبر داد و گفت: عملیات احداث این کارخانه در ضلع شمال بزرگراه شهید بابایی در محدوده جاده آبعلی آغاز شد.
حسن کریمیان در حاشیه بازدید میدانی از پروژه‌های شاخص منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور بهره برداری و استفاده بهینه از سرمایه های نهفته در دل شهر و کاهش مشکلات زیست محیطی، قرارداد احداث اولین کارخانه تبدیل زباله به انرژی کشور منعقد شده است و به زودی در این منطقه احداث می شود.

وی افزود: بیش از 11 درصد زباله کلانشهر تهران در منطقه 4 تولید می شود که این میزان تولید زباله برای منطقه‌ای در دل شهر تهران رقم قابل توجهی است.

شهردار منطقه 4 اضافه کرد: با احداث این کارخانه، انرژی مورد نیاز سطح منطقه اعم از برق مصرفی معابر، بوستان ها و ساختمان های اداری منطقه تامین خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته جهت افزایش سرانه های گردشگری، تفریحی، رفاهی و مراکز خرید تجاری در شمال شرق تهران گفت: در راستای توسعه امکانات گردشگری و ایجاد فضای مطلوب شهری جهت جلوگیری از ترددهای درون شهری، احداث یکی از بزرگترین مراکز تفریحی گردشگری شهر تهران در فضایی حدود 325 هکتار درمجاورت پروژه پارک تفریحی لویزان آغاز شده است.

وی ایجاد پارک آبی و آکواریوم در پارک جنگلی لویزان را از دیگر اقدامات رفاهی منطقه برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت گردشگری این پارک جنگلی، ساخت این مجموعه در منار باغ پرندگان می‌تواند به افزایش جاذبه های گردشگری وجذب گردشگر در منطقه 4 کمک کند.

کریمیان ساماندهی میدان رسالت را از دیگر اقدامات مهم منطقه برشمرد و گفت: ساماندهی میدان غیر همسطح رسالت با هدف ارتقاء ضریب ایمنی عابران پیاده و کاهش حجم ترافیک در دست اقدام قرار دارد و به زودی در 2 فاز اجرا می شود. 


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
۳۱ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۱۶
خبر گزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید