اخبار

نمایشگاه تخصصی مکانیسم توسعه پاک در کشور برگزار می شود

نمایشگاه تخصصی مکانیسم توسعه پاک در کشور برگزار می شود
تهران - همایش و نمایشگاه تخصصی فرصت های جذب سرمایه از طریق راهکار توسعه پاک(CDM-2011) ششم تا هفتم تیرماه امسال در تهران برگزار می شود.
محمد سلطانیه معاون دفتر طرح ملی تغییر آب و هوای سازمان حفاظت محیط زیست روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: امروزه با توجه به عصر فناوری و روند رو به رشد جوامع بشری مصارف جدید انرژی را نیز به همراه داشته است.
وی افزود: در این راه دغدغه تامین انرژی و استفاده از آن در مسیر توسعه پایدار به افزایش بحران های پیش روی بشر انجامیده است .
دبیر علمی همایش اظهارداشت: از این رو همایش همایش و نمایشگاه تخصصی فرصت های جذب سرمایه از طریق مکانیسم توسعه پاک(CDM-2011) برگزار می شود.
وی ادامه داد: شناسایی پتانسیل‌ها و فرصت‌های موجود برای اجرای پروژه‌های مکانیسم توسعه پاک در بخش های مختلف کشور به همراه شناسایی موانع موجود در توسعه پروژه‌ها و ارایه راهکارهای لازم در جهت تسریع توسعه آنها در کشور از مهمترین اهداف برپایی این همایش است .
سلطانیه گفت: در حال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست از سوی سازمان ملل متحد و سایر مراجع مربوطه بین المللی متولی اصلی توسعه طرح ها و پروژه ها در قالب "مکانیسم توسعه پاک" محسوب می شود.
وی ادامه داد: از این رو دبیرخانه همایش قصد دارد با حمایت مراجع صلاحیتدار ملی و همکاری بخش مکانیسم توسعه پاک سازمان ملل متحد در ایجاد فرصتی مناسب برای استفاده از پتانسیل ها و توانمندی های شرکت های داخلی و همچنین مشارکت شرکت های خارجی دارای دانش فنی لازم، سهم خود را ایفا کند.
دبیر علمی همایش گفت:‌ توسعه پاک، یک راهکار همکاری بین المللی است که تحت پروتکل کیوتو بنا نهاده شده است و منابع بسیار مهمی را برای دستیابی به توسعه پایدار از طریق ترویج سرمایه گذاری در پروژه های سازگار با محیط زیست در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار می دهد.
در ادامه مهدی محمدی زاده برگزار کننده همایش و مدیر عامل شرکت " آرین جهان انرژی " گفت: شناسایی توانمندی و فرصت ها در بخش های مختلف مانند صنعت ، نفت ، گاز ، پتروشیمی ، تعیین جایگاه بانک ها و موسسات مالی دولتی و خصوصی در توسعه هوای پاک ، بررسی موانع و مشکلات موجود در کشور و ایجاد انگیزه در بنگاه های اقتصادی برای مشارکت در داشتن هوای پاک برخی دیگر از اهداف برگزاری این کارگاه است.
وی افزود: " CDM و چشم انداز تغییرات آب و هوا " ، " CDM و مسایل حقوقی و قراردادی آن"‌،‌" CDM و تعریف پروژه‌ها در چارچوب آن" و " CDM و فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو " محورهای برگزاری همایش است.
محمدی زاده گفت: همچنین برگزاری هشت کارگاه تخصصی و چهار پانل نیز از برنامه های جانبی همایش است ، همچنین نمایشگاهی تخصصی متشکل از آخرین فناوری و دستاوردها در راستای داشتن هوای پاک در کنار همایش برپا می شود.
سایت همایش: http://cdmconf.com/fa


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
۳۱ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۳۲
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید