اخبار

ایرباس ایرلاین KLM پرواز 10 ساعته ای با بیوفیول انجام داد .

ایرباس ایرلاین KLM پرواز 10 ساعته ای با  بیوفیول انجام داد .
ایرباس ایرلاین KLM پرواز 10 ساعته ای با بیوفیول انجام داد .
June 25, 2014
در ماه مه، طولانی ترین پرواز تاریخ با بیوفیول، توسط یک هواپیمای ایرباس اتفاق افتاد.یک ایرباس A330-200که توسط خطوط هوایی KLM Royal Dutch هلند بهره برداری میشود، یک پرواز 10 ساعته را از فرودگاه Schiphol در آمستردام هلند به سمت سواحل دریای کارائیب در Aruba، با ترکیب 20% سوخت بیوفیول انجام داد.

ایرباس ایرلاین KLM پرواز 10 ساعته ای با  بیوفیول انجام داد .

 June 25, 2014

در ماه مه، طولانی ترین پرواز تاریخ با بیوفیول، توسط یک هواپیمای ایرباس اتفاق افتاد.یک ایرباس  A330-200که توسط خطوط هوایی KLM Royal Dutch هلند بهره برداری میشود، یک پرواز 10 ساعته را از فرودگاه  Schiphol در آمستردام هلند به  سمت سواحل دریای کارائیب در Aruba،  با ترکیب 20% سوخت بیوفیول انجام داد.

این پرواز، اولین پرواز ازسری 20 پرواز طویل مدت ناوگان حمل و نقل تجاری در قالب نوآوری ITAKA یا Initiative Towards sustAinable Kerosene for Aviation که نوآوری اروپا نامیده میشود میباشد  که هدف آن توسعه و تسریع تجاری سازی بیوفیولها در صنایع هوایی اروپا است .ایتاکا توسط جامعه اروپا سرمایه گذاری و طراحی شده  و یک پروژه همکاریست که هدف آن، تولید و تست سوختهای پایدار صنایع هوایی و استفاده از ان در سیستمهای  موجود و عملیاتهای هوایی حاضرمی باشد. این پروژه همچنین قصد دارد تا با ایجاد ارتباطی میان پرورش دهنگان  و تولیدکنندگان سوختهای تغذیه، تولیدکنندگان  و توزیع کنندگان بیوفیولها و ایرلاینها، پیوندی میان تامین و تقاضا  برقرار نماید.

نقش اصلی ایرباس در آزمایشات، جمع آوری دیتاها، درخلال و بعد از پرواز، در خصوص سیستم موتور سوخت، اجرای موتور و دیگر فاکتورها می باشد.

منبع : Biomass Magazine

KLM-20% biofuel

۳۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید