اخبار

شرکت ملی انرژی Taqa امارات متحده عربی ، درگیر آغاز احداث نیروگاه زباله سوز 100 مگاواتی ابوظبی شد.

شرکت ملی انرژی Taqa امارات متحده عربی ، درگیر آغاز احداث نیروگاه زباله سوز 100 مگاواتی ابوظبی شد.
شرکت ملی انرژی ابوظبی Taqa، به پیشرفت خود درخصوص طرحهای توسعه 100 مگاوات تاسیسات (زباله سوز) توده سوز خود در تبدیل زباله به انرژی خود نزدیک بندرگاه مصفح ادامه میدهد و به آن به عنوان پتانسیلی در راستای رشد جهانی در این بخش می نگرد.
دکتر سیف السیاری ،مسئول اجرایی و مدیر شرکت TAQA’s Energy Solutions اخیراً درخصوص طرحهای کمپانی برای پروژه 850 میلیون دلاری با تشریح جزییات چنین گفت :
" نیروگاه پیشنهادی ما تا سال 2017 احداث و بهره برداری خواهد شد و برق کافی را برای 20,000 خانوار در ابوظبی تولید کرده و علاوه براین گازهای گلخانه ای را نیز کاهش خواهد داد ."
 

 شرکت ملی انرژی ابوظبی Taqa، به پیشرفت خود درخصوص طرح توسعه نیروگاه 100 مگاوات زباله سوز(توده سوز) خود در تبدیل زباله به انرژی خود نزدیک بندرگاه مصفح ادامه میدهد و به آن به عنوان پتانسیلی در راستای رشد جهانی در این بخش می نگرد.

 دکتر سیف السیاری ،مسئول اجرایی و مدیر شرکت TAQA’s Energy Solutions اخیراً درخصوص طرحهای کمپانی برای پروژه 850 میلیون دلاری با تشریح جزییات چنین گفت :

" نیروگاه پیشنهادی ما تا سال 2017 احداث و بهره برداری خواهد شد و برق کافی را برای 20,000 خانوار در ابوظبی تولید کرده و  علاوه  براین گازهای گلخانه ای را نیز  کاهش خواهد داد ."

السیاری افزود : " در واقع  در این پروژه، کاهش بیش از یک میلیون تن انتشارات CO2 ، انتظار می رود. انتشاراتی که میتواند در صورتی که این زباله در سایتهای دفن زباله سوزانده شده و یا در حین حمل و نقل زباله ، انهدام ویا درصورت احداث نیروگاهی با سوخت فسیلی باهمین مقیاس آزاد شود."

 اد اتکینسون ، رییس بخش  تبدیل زباله به انرژی شرکت TAQA با تشریح بیشترگفت :  بطور کلی ، پروژه شامل جاده هایی برای دسترسی نیروگاه و  نیز انبارهایی برای ذخیره سازی زباله پیش از سوزاندن زبالهخواهد بود. زمانی که تاسیسات آنلاین گردند درآن هنگام بصورت 24/7 و 365روزدر سال بهره برداری خواهند شد.

 پتانسیل رشد

به گفته اتکینسون ،در خصوص بحث درباره  پتانسیل رشد و کارشناسی صادرات نهایی (برق) TAQA،" در صورتی که پتانسیل رشد فقط  شهرهای ابوظبی و دوبی  مورد توجه  عموم  قرارگیرد ، ما میتوانیم از  تخصص کارشناسی تبدیل زباله به انرژی این شرکت، در راستای انتفاع کل امارات استفاده کنیم.

" برق تولیدی  هم میتواند  به کشورهایی نظیر بحرین ،عمان و کویت صادرشود . ازآنجا که پتانسیل عظیمی در منطقه عربستان  سعودی  نیز وجود دارد دولت این کشور ، از تخصیص 13میلیارد دلار برای  بخش انرژیهای تجدیدپذیر خبر داد.

همچنین رشد پتانسیلی فوق العاده ای در کشورهای نظیر هند و چین وجود خواهد داشت. دولت چین   از اعلام تخصیص  50 میلیارد دلار بودجه برای پروژه های تبدیل زباله به انرژی خبر داد . چین به دنبال افزایش بیشتران بوده و فرصت کلانی برای کمپانیهای انرژی وجود دارد. "

۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۴:۱۲
مجله waste management world |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید